Apie projektą "Amžius nėra kliūtis II"

Projektas „Amžius nėra kliūtis II“ yra projekto „Amžius nėra kliūtis“, kuris buvo įgyvendintas 2017–2019 m., tęsinys. Naujame projekte dalyvauja 10 organizacijų-partnerių iš 3 Baltijos šalių. Bendras projekto tikslas - išplėsti senjorų galimybes įgyti naujų žinių ir įgūdžių. Projekto metu bus parengta mokomoji medžiaga šiomis 10 temų:

1. Sidabrinė ekonomika ir iššūkiai pagyvenusiems žmonėms. Finansinė nepriklausomybė, šeimos biudžeto lanavimas

2. Skaitmeninių technologijų, kompiuterio, planšetinių kompiuterių ir išmaniųjų telefonų naudojimas. Socialiniai tinklai, interneto saugumas. Kaip suskaitmeninti senas nuotraukas ir suskirstyti jas į albumus, pridėti informacijos.

3. Visuomeninė veikla, pilietinė visuomenė, visuomeninės organizacijos steigimas ir valdymas. Savanorystė, socialinės paramos tinklų kūrimas. Socialinė veikla - galimybė senjorams.

4. Kodėl senatvėje reikia lavinti atmintį ir kaip tai padaryti? Mokymasis visą gyvenimą.

5. Fizinis aktyvumas 55+. Sveikata kineziterapeuto požiūriu. Savimasažas, šiaurietiškas ėjimas, gimnastika.

6. Ekskursija po miestą - maršruto žemėlapis, įdomios vietos, darbo laikas, kainos, istorijos, gido paslaugos. Pilys, dvarai, bažnyčios, kultūros objektai.

7. Pasirengimas "išeiti". Praktiniai, socialiniai ir dvasiniai aspektai. Bendravimas tarp kartų - kaip sumažinti nesusipratimus?

8. Pagrindinės teisinės žinios - įstatymai, žmogaus teisės, vartotojų apsauga, siekiant sumažinti riziką tapti sukčiavimo auka?

9. Pagrindinės sveikatos apsaugos žinios.

10. Giminės medžio formavimas.

Projekte taip pat numatyti mokymai senjorams - tiek savarankiškai, tiek nuotoliniu būdu internetu, tiek "gyvai". Tačiau mokymai vietoje bus įmanomi tik tuo atveju, jei vyriausybė tai leis dėl epidemiologinės situacijos. Deja, situacija yra labai neaiški ir net jei bus leista mokytis "gyvai", vietų skaičius bus ribotas. Todėl rekomenduojame negaišti laiko nei renkantis savarankišką studiją su mokytojo konsultacijomis, nei nuotoliniu būdu.